Egypt, celým názvom Egyptská arabská republika je v oblasti cestovného ruchu, ako aj stavebníctva rýchlo rozvíjajúcou sa krajinou. V Egypte momentálne za celé posledné obdobie prevláda obrovský stavebný boom, ktorý niekoľkonásobne prekračuje situáciu v stavebníctve v Európe pred ekonomickou krízou. Za posledné roky v Egypte vyrástli nové turistické centrá, ktoré vznikli len tak z ničoho, prípadne z malých obcí. Takýmto príkladom je aj turistické centrum Marsa Alam. Nedávna revolúcia v tejto krajine naštartovala viac záujmu o túto krajinu plnú turistických pamiatok, ako aj nádherného mora ako raj pre potápačov.

Rovnako tak revolúcia podporila aj výstavbu nových turistických rezortov, ako aj rôznych apartmánov pre rezidentov, ktorý majú záujem o kúpu nehnuteľností v tejto nádhernej krajine.

Súčasne je Egypt aj krajina s vynikajúcou a prospešnou klímou, odlišujúcou sa od podmienok, ktoré sú v strednej Európe a liečivým morom. To sú asi hlavné dôvody prečo je táto krajina veľmi obľúbená ako medzi milovníkmi histórie, tak aj milovníkmi leňošenia na prekrásnych udržiavaných plážach červeného mora.