Investovanie do nehnuteľností patrí medzi jedny z najvýhodnejších spôsobov investovania financií. Len nedávna minulosť nám ukázala nevýhody investovania do rôznych investičných fondov, ktorých hodnota zo dňa na deň, klesla na nulu keď giganti medzi spoločnosťami skrachovali. ( napr. General motors… )

 

Kúpou a poistením nehnuteľností sú Vaše financie v bezpečí. Pokiaľ sa Vám podarí nehnuteľnosť výhodne kúpiť máte takmer 100% istotu aj pri rýchlom predaji že neprídete ani o časť financií, ktoré ste vynaložili na kúpu, teda investovali. Naša spoločnosť Vám ponúka kúpu realít, kde je vysoký predpoklad rastu cien týchto nehnuteľností, takže pri následnom predaji len zarobíte.

 

Navyše ak sa rozhodnete že danú nehnuteľnosť budete v období, v ktorom ju neviúživate Vy prenajímať, daná nehnuteľnosť Vám vynáša pravidelné finančné prostriedky, pričom nadalej ostáva Vašim vlastníctvom.  Rozdeľujeme dva základné druhy prenájmu a to krátkodobý a dlhodobý. Pri krátkodobom prenájme je Váš zisk vyšší. Krátkodobý nájom je možný pri žiadaných lokalitách, ktoré navštevuje množstvo klientov. Medzi takéto lokality patrí aj Egypt kvôli výhodným klimatickým podmienkam, krásnemu a teplému moru, množstvu archeologických nálezísk, histórií …….

 

Prečo investovať v Egypte?

  • Nižšie ceny nehnuteľností než u nás
  • Nižšie životné náklady než v SR
  • Výhodné klimatické podmienky – teplo po celý rok
  • Výhodná, ľahko dostupná a rýchla preprava
  • Výhodná investícia pre zhodnotenie financií
  • Nákup nehnuteľností podobný kúpe nehnuteľností v SR

 

Investovanie fyzických osôb do nehnuteľností sa stalo aktuálnym najmä v posledných rokoch. Veľa ľudí („drobných investorov“) si uvedomilo, že nehnuteľnosti prinášajú väčší ročný výnos ako vklady v bankách, cenných papieroch alebo podielových fondoch.

 

Ak sa rozhodnete, že danú nehnuteľnosť budete v období, v ktorom ju nevyužívate pre svoje účely prenajímať a daná nehnuteľnosť Vám vynáša pravidelné finančné prostriedky, výnosy  z prenájmu nehnuteľnosti môžu dosiahnuť výšku 10 až 15% z investície ročne, pričom naďalej ostáva Vašim vlastníctvom.

 

Prenájom je možný pri žiadaných lokalitách, ktoré navštevuje množstvo klientov. Medzi takéto lokality patrí Egypt najmä v strediskách pri Červenom mori – kvôli výhodným celoročným klimatickým podmienkam, krásnemu a teplému moru, množstvu archeologických nálezísk, histórii …….

Egypt, krajina faraónov, bohatej histórie, raj pre milovníkov vodných športov, potápania, krajina krištáľovo čistého mora, krajina, kde teplota vzduchu v zimných mesiacoch dosahuje teplotu 28 až 30°C.  To všetko je od Vás vzdialené len cca 3,5 hodiny letu a s nízko nákladovými leteckými spoločnosťami už od 100 Eur.

 

Investori, ktorí sa sústredia na kúpu bytov a sú zameraní hlavne na mesačný „cash flow“.

 

Príklad byt na Slovensku:

68.000,-Eur investícia – kúpa nehnuteľnosti o rozlohe cca 62 m2

6.000,-Eur nájomné za rok

1.680,-Eur inkaso za rok

4.320,-Eur zisk za rok

21.600,-Eur zisk za 5 rokov, t.j. 31,76%

 

Cena nehnuteľnosti na Slovensku vzrastie v priebehu nasledujúcich 5 rokov, a to s medziročným priemerným nárastom o 5%, t. j. za 5 rokov o 25%.

17.000,- Eur zisk z predaja bytu

21.600,- Eur zisk za 5 rokov z prenájmu

38.600,- Eur zisk spolu t.j. 56,76%, priemer zisku za rok je 11.352%

 

 

Príklad apartmán v Egypte pri mori :

54.530,- Eur investícia – kúpa nehnuteľnosti  o rozlohe cca 61,60 m2

10.140,- Eur nájomné za rok (pri 65% obsadenosti za rok)

1.500,- Eur inkaso za rok

8.640,- Eur zisk za rok

43.200,- Eur zisk za 5 rokov, t.j. 79,22%

 

Ceny nehnuteľností v Egypte sú v porovnaní s európskym trhom nízke, existuje predpoklad, že hodnota nehnuteľností v Egypte v priebehu nasledujúcich 5 až 10 rokov výrazne vzrastie, a to v medziročnom priemernom náraste o 30%, t.j. za 5 rokov o 150%.

81.795,- Eur zisk z predaja apartmánu

43.200,- Eur zisk za 5 rokov z prenájmu

124.995,- Eur zisk spolu t.j. 229.22 %,  priemer zisku za rok 45,844%