Egypt, dlhý názov Egyptská arabská republika, je severoafrická arabská krajina.

Egypt je turisticky atraktívna prímorská krajina pri Stredozemnom a Červenom mori. Pamiatky svetového významu sú chránené UNESCO. Z obdobia starovek sú najvýznamnejšími pyramídy v Gíze, Údolie kráľov, chrámy v Karnaku, Luxore, Abú Simbel; z obdobia stredoveku (mešity).

Zo severu ju ohraničuje Stredozemné more, zo západu hranica s Líbyou, z juhu Sudán, z východu Červené more, Arabský záliv oddeľuje Sinajský polostrov od Saudskej Arábie . Najkratšia je hranica s Izraelom a pásmom Gazy.

Hlavné mesto Káhira(aglomerácia 15 mil. obyvateľov) a druhé najväčšie mesto Alexandria ležia v delte najväčšej egyptskej rieky Níl.

  • Členstvo v organizáciách: OSN, OAJ, LAS, OAPEC
  • Poloha: 25°–36° v. d.; 22°–32° s. š.

Územie: púšte 96 %, poľnohospodárska pôda 2,6 %, mestá 0,8 %, vodné plochy 0,6 %

V Egypte je potápanie v zásade celoročné. Naša potápačská škola Vám ponúka kvalitné a rozmanité služby, dokonca so slovenskými inštruktormi! Čaká na vás teplá voda, vynikajúca viditeľnosť, koralové záhrady plné života, prúdové ponory, vraky, veľké ryby, ako aj možnosti technického potápania. Medzi najkrajšie lokality pre potápanie patria Sharm El Sheikh a Marsa Alam.

Horúce a suché počasie cez leto, v zime je sucho, cez deň teplo a v noci chladno. Zrážky sa okrem pobrežia takmer nevyskytujú. V apríli fúka horúci púštny vietor khamsin.

November – Apríl: 28 °C
Máj – Jún: 30 – 34 °C
Júl – August: 36 – 40 °C
September – Október: 34 °C
Teploty vody:
Máj – November: 23 – 26 °C
December – Apríl: 20 – 23 °C